Komunardu 35

Komunardů XXXV (K35)

Praha

Ikonická budova v centru pražských Holešovic. Návrh domu navazuje na průmyslové dědictví Holešovic a zároveň obohacuje území o zeleň. Menší „shromažďovací“ prostor před hlavním vstupem zastíněný zelení slouží jako malá oáza na jinak poněkud monotónní hlavní ulici. Projekt získal ocenění časopisu Stavba, mediálního partnera soutěže Stavba roku 2021. Pro hydroizolaci desek a stěn podzemního třípatrového parkoviště byl použit materiál Xypex Admix C-1000 NF.

 • agriculture

  Zemědělství

  Xypex hraje klíčovou roli pro vodotěsnost a ochranu betonu před pronikáním vody kvůli hydrostatickému tlaku a útoku agresivních chemikálií. To jsou problémy obvykle spojované se sníženou životností betonových zemědělských struktur.

 • dams

  Hráze a zavlažování

  Strukturální integrita betonových hrází a zavlažovacích struktur závisí na ochraně ocelového zpevnění před korozí. Nedostatečná vodotěsnost, praskání, selhání spojů, útok chemikálií, reakce zásaditých pojiv a abraze jsou problémy, které mají za následek zhoršování kvality betonu. Stručně řečeno, toto může vést k úniku vody, snížení průtoku vody a neplánovaným nákladům na údržbu.

 • industry

  Průmyslové struktury

  Průmyslové betonové struktury jsou neustále vystavovány hydrostatickému tlaku, síranům, chloridům a dalším agresivním chemikáliím. Bez správné ochrany dojde brzy k narušení strukturální integrity betonu, což vede k nákladným snahám o nápravu a zkrácení životnosti.

 • power

  Energie a veřejné služby

  Betonové struktury pro energie a veřejné služby může kvůli jejich povaze vážně ohrozit hydrostatický tlak a útok chemikálií. Bez správné ochrany dojde brzy k narušení strukturální integrity, což vede k nákladným snahám o nápravu a zkrácení životnosti.

 • bridges

  Mosty

  Zpevněné betonové mosty neustále čelí destruktivním účinkům vlhkosti a korozi vyvolané chloridy. Bez správné ochrany dojde brzy k narušení strukturální integrity mostu, což vede k nákladným snahám o nápravu a zkrácení životnosti.

 • marine

  Námořní struktury

  Zpevněné betonové námořní struktury neustále čelí destruktivním účinkům vlhkosti a korozi vyvolané chloridy. Bez správné ochrany dojde brzy k narušení strukturální integrity námořní struktury, což vede k nákladným snahám o nápravu a zkrácení životnosti.

 • water-treatment

  Úpravny vody

  Strukturální integrita zadržovacích nádrží v úpravnách vody zcela závisí na ochraně ocelového zpevnění před korozí. Společnost Xypex má rozsáhlé zkušenosti ohledně vodotěsnosti a ochrany komunální infrastruktury a je považována za hlavního hráče v oboru úpravy vody.

 • foundations

  Základy obecných konstrukcí

  Strukturální integrita základů budov, ať jsou hluboké nebo mělké, může být vážně ohrožena hydrostatickým tlakem a úniky vody spojovanými se splavy vysoké vody. Netoxická technologie Xypex Crystalline chrání tisíce základů po celém světě.

 • wwtp

  Shromažďování a zpracování odpadní vody

  Mikrobiálně vyvolaná koroze a infiltrace vody jsou dva běžné hlavní problémy struktur pro shromažďování a zpracování odpadní vody. Naše krystalická technologie Xypex Crystalline se osvědčila v renovovaných i nových strukturách pro zpracování splašků a odpadní vody. Je považována za nejlepší ochranu před útokem chemikálií v nepříznivých biochemických podmínkách a odolává pronikání vody i při extrémním hydrostatickém tlaku.

 • tunnels

  Tunely

  Tunely jsou kvůli své povaze a poloze vážně ohroženy hydrostatický tlakem a úniky vody spojovanými se splavy vysoké vody. Společnost Xypex má rozsáhlou úspěšnou historii ohledně vodotěsnosti a ochrany tunelů.

 • DISTRIBUTOR

  Jan Mandelik

  Nekap s.r.o.
  Tel: +420 233 323 902
  Odeslat e-mail
 • Register for E-News
Scroll to top