xypex Enerjisa Santrali

Enerjisa Santrali

İzmit

Bu santralin deprem sonucunda hasar gören kısımları Xypex kullanılarak tamir edildi. Galeri perde duvarları, tavanlar ve döşeme plakalarının su yalıtımı Xypex Concentrate, Modified ve Patch'n Plug kullanılarak gerçekleştirildi.

50 yılı aşkın süre önce, Xypex Xypex Chemical Corporation’da zekice ustalık gösteren bir grup kimyager, betonun intrüsif sıvılardan korunma şeklini değiştirecek olan bir teknoloji geliştirmiştir 

tech-banner
Xypex Kristal Teknolojisinin geliştirilmesinin altında yatan temel, betonun kimyasal ve fiziksel yapısının tam olarak anlaşılmasıydı. Beton gözeneklidir. Tünele benzeyen kılcal damarları, beton kütlesinin doğal bir parçasıdır ve suyun yanı sıra diğer sıvıların geçişine izin verir. Xypex’teki araştırmacılar, herhangi bir yönden suyun ve diğer sıvıların nüfuz etmesini önlemek için bu kılcal damarları dolduracak kimyasal bir işlemin mümkün olduğunu fark ettiler. Xypex ürünlerinde yer alan reaktif kimyasallar difüzyon yoluyla betonun kılca damarlarına girip bu kılcal damarlar boyunca seyahat etmek üzere göç eden bir araç olarak suyu kullanır. Bu süreç, Xypex, nem ve çimento hidrasyonu yan ürünleri arasında kimyasal bir reaksiyona neden olarak yeni bir çözünmez kristal yapı oluşturuyor. Bu bütünsel yapı, kılcal damarları doldurarak betonun su geçirmez olmasını sağlıyor.

Xypex Kristal Teknolojisinin şu anda dünya çapında binlerce çeşitli su yalıtımı projelerinde belirtilmesi ve kullanılması asıl konseptin bir göstergesidir. Kristal üreten su yalıtımı teknolojisi, Xypex kimyagerlerinin betonun tam olarak ne olduğunu sorgulayıp onu daha iyi hale getirmenin bir yolunu bulmalarının neticesinde gelişen bir fikirdi. Biz de bugün geleneği sürdürüyoruz.
 • Xypex Crystalline Teknolojisine Giriş

  Xypex Crystalline Teknolojisinin geliştirilmesinin altında yatan temel, betonun kimyasal ve fiziksel yapısının tam olarak anlaşılmasıydı. Beton gözeneklidir. Tünele benzeyen kılcal damarları, beton kütlesinin doğal bir parçasıdır ve suyun yanı sıra diğer sıvıların geçişine izin verir.

  Xypex'teki araştırmacılar, suyun ve diğer sıvıların nüfuz etmesini önlemek için bu kılcal damarları dolduracak kimyasal bir işlemin mümkün olduğunu keşfettiler. Bu bütünsel yapı, kılcal damarları doldurarak betonun su geçirmez olmasını sağlıyor.
  2
 • Xypex Crystalline Teknolojisinin Canlandırması

  Xypex Crystalline Teknolojisinin betonların su geçirmezliğini ve korunmasını nasıl sağladığı, dünyanın dört bir köşesindeki beton şartnamesi hazırlayıcılarının ve yüklenicilerin ilgisini ve merakını çekmeye devam ediyor. Bir kılcal damarın oldukça büyütülmüş bir görüntüsünün kullanıldığı canlandırma, Xypex'in betona nasıl nüfuz ettiğini ve ortaya çıkan katalitik reaksiyonun çözünmeyen kristaller ve en uç noktalardaki hidrostatik basınçlara karşı bile kalıcı olarak su yalıtımı sağlanmış beton yapının oluşmasını nasıl sağladığını gösteriyor.
  3
 • DISTRIBÜTÖR

  Ebru Sonmez

  Tel: +90 216 5744740
  E-posta
 • E-Haberlere Kaydol
Scroll to top