xypex Enerjisa Santrali

Enerjisa Santrali

İzmit

Bu santralin deprem sonucunda hasar gören kısımları Xypex kullanılarak tamir edildi. Galeri perde duvarları, tavanlar ve döşeme plakalarının su yalıtımı Xypex Concentrate, Modified ve Patch'n Plug kullanılarak gerçekleştirildi.

Bizler her zaman yeşil, çevre dostu bayrağımızı dalgalandırmayız ama Xypex ve kristal beton su yalıtım ürünleri ailesinin çevreleriyle her zaman sıcak bir ilişkisi olmuştur.

sustain-banner

50 yılı aşkın süredir 90 fazla ülkede Orada Olmak bize çevre standartları ve beklentilerinin küresel bir anlayışını sağlamıştır. ISO gibi programları ve ürün kalitesini, kurumsal sorumluluğu ve günümüzün çevresel endişelerini pekiştiren LEED gibi bina değerlendirme sistemlerini desteklemeye devam ediyoruz. Orada Olmak ve Yeşil Olmak Xypex’in süregelen taahhütleridir.

Enerji verimliliği, malzeme seçimi, saha etkisini en aza indirgemek ve VOC azaltımı toksik olmayan Xypex ürünlerinin inşaat dünyasına ve çevresel sürdürülebilirlik arayışına sunduğu ‘yeşil’ faydalardır.

Malzeme ve İşçilik Azaltma

Xypex Kristal Su Yalıtımı beton karışımı olarak kullanılabilir ve böylece membranları veya kaplamaları kurmak için gereken işçilik azaltılarak maliyetler ve malzeme gereksinimleri büyük ölçüde düşürülür.Geri Dönüşümlü Beton

Xypex kristal ürünleri ile su yalıtımı gerçekleştirilen beton (kaplamalar, kuru serpme veya katkı) tamamen geri dönüştürülebilir iken yapışkan bir membranı olan beton geri dönüştürülemez.Kalıcı Çözüm

Xypex Kristal Su Yalıtımı, membranların ve diğer yüzey kaplamalarının aksine, geri dolgu sırasında delinmez veya hasar görmez ve zaman içinde bozulmaz.

Uçucu Organik Bileşikler (VOC’ler)

Xypex Kristal Su Yalıtımı hiçbir VOC içermez. Bu, önemli miktarda VOC içerebilen sıvı uygulanan membranlarla karşılaştırıldığında daha iyidir.Atmosferik CO2’nin İndirgenmesi

Çimento üretimi önemli bir atmosferik CO2 katkı sağlayıcısı olduğu için çimento tüketiminin azaltılmasına yönelik yolların bulunması çok önemlidir. Beton karışımı tasarımında yüksek uçucu kül ve cüruf yerleştirme çokça popülerlik kazanmıştır. Xypex Admix C-500 su yalıtımı karışımı, yüksek uçucu kül içeriği ve cüruf çimentosu bulunan betonda etkili bir su yalıtımı ürünüdür. Bu da, yüksek yerleşimli karışım tasarımlarının kullanımına olanak sağlar.

  • DISTRIBÜTÖR

    Ebru Sonmez

    Tel: +90 216 5744740
    E-posta
  • E-Haberlere Kaydol
Scroll to top