xypex Rīgas Termoelektrocentrāle

Rīgas termoelektrocentrāle

Rīga

Rīgas termoelektrocentrāle ir jaunuzcelta elektroapakšstacija, kas nodrošina ūdens sildīšanu un pievadi Rīgas dzīvokļu centrālapkures sistēmai. Lai nodrošinātu ūdensnecaurlaidību betona krātuvei, kas paredzēta, lai sausumā uzglabātu apkures procesam nepieciešamo koka šķeldu, tika izmantoti 1080 kg Xypex Admix. Priekšroka tika dota tieši Xypex, nevis sākotnēji paredzētajiem bitumena produktiem.

Pirms vairāk nekā 50 gadiem, demonstrējot izcilu atjautību, Xypex Chemical Corporation ķīmiķu grupa izstrādāja tehnoloģiju, kas mainītu veidu, kā betons tiek pasargāts no agresīviem šķidrumiem.

tech-banner
Xypex kristalizācijas tehnoloģijas attīstības pamatā bija pamatīga izpratne par betona ķīmisko un fizikālo uzbūvi. Betons ir porains. Tuneļveida kapilāri ir dabiska tā masas daļa, pa ko var plūst ūdens un citi šķidrumi. Xypex pētnieki atrada iespēju veikt ķīmisku apstrādi, lai piepildītu šos kapilārus un tādējādi nepieļautu ūdens un citu šķidrumu plūšanu nevienā virzienā. Xypex produktu sastāvā reaktīvās ķīmiskās vielas ar difūzijas palīdzību izmanto ūdeni kā migrējošu aģentu, lai iekļūtu betona kapilāros un pārvietotos pa tiem. Šis process rada ķīmisku reakciju starp Xypex, mitrumu un cementa hidratācijas blakusproduktiem, veidojot jaunu nešķīstošu kristālisku struktūru. Šī integrālā struktūra aizpilda kapilārus, padarot betonu ūdensnecaurlaidīgu.

Fakts, ka Xypex kristalizācijas tehnoloģija tagad tiek specificēta un izmantota tūkstošos dažādu hidroizolācijas projektu visā pasaulē, ir pateicoties sākotnējai koncepcijai. Kristalizācijas hidroizolācijas tehnoloģija bija ideja, kas attīstījās, jo Xypex ķīmiķi apšaubīja betona būtību un atrada veidu, kā to uzlabot. Šodien mēs turpinām tradīciju.
 • Ievads Xypex Crystalline tehnoloģijā

  Xypex Crystalline tehnoloģijas izstrādes pamatā bija pilnīga betona ķīmiskā un fiziskā sastāva izpratne. Betons ir porains. Betona masas dabiska sastāvdaļa ir tuneļveidīgie kapilāri, kas ļauj plūst cauri ūdenim un citiem šķidrumiem.

  Xypex pētnieki izpētīja iespēju, ka ķīmiska apstrāde varētu aizpildīt šos kapilārus, neļaujot ne no vienas puses iekļūt ūdenim un citiem šķidrumiem. Šī vienotā struktūra piepilda kapilāru ceļus, padarot betonu ūdensnecaurlaidīgu.
  2
 • Xypex Crystalline tehnoloģijas animācija

  Tas, kā Xypex Crystalline tehnoloģija darbojas, padarot betonu ūdensnecaurlaidīgu un to aizsargājot, joprojām interesē un valdzina betona specifikāciju izstrādātājus un līgumslēdzējus visā pasaulē. Izmantojot ļoti palielinātu skatījumu uz vienu kapilāru, šajā animācijā parādīts, kā Xypex iekļūst betonā un kā katalītiskas reakcijas rezultātā veidojas nešķīstoši kristāli un betona struktūra, kas ir pastāvīgi ūdensnecaurlaidīga, pat pie ārkārtīgi spēcīga hidrostatiska spiediena.
  3
Scroll to top