Brodno1

Stacja Metra „Bródno”

Warszawa

Technologia hydroizolacji Xypex została zastosowana na wielu stacjach, tunelach i komorach odstawczych metra w Warszawie począwszy od stacji „Ratusz” w latach 90-tych a kończąc w 2022 r. na stacji „Bródno”. Xypex to nie tylko budowle podziemne czy fundamenty budynków i budowli. To także skuteczna izolacja i ochrona przed agresją chemiczną stosowana w oczyszczalniach ścieków i stacjach uzdatniania wody.

Nie zawsze wymachujemy naszą zieloną chorągiewką symbolizującą charakter przyjazny dla środowiska, ale cała rodzina produktów krystalizujących Xypex do hydroizolacji betonu  miała zawsze ciepłe relacje ze swoim otoczeniem.

sustain-banner

Obecność w ponad 90 krajach od ponad 50 lat dała nam globalne rozeznanie w zakresie norm i oczekiwań w zakresie środowiska. Nieprzerwanie wspieramy programy takie jak ISO oraz tworzące systemy ocen takie jak LEED, wzmacniające jakość wyrobów, odpowiedzialność korporacji oraz współczesną troskę  o środowisko naturalne. Troska o środowisko naturalne pozostaje stałym dążeniem dla firmy Xypex.

Wydajność energetyczna, dobór materiałów, minimalizacja oddziaływania na miejsce wbudowywania, redukcja lotnych związków organicznych – oto zielone” korzyści”, jakie nietoksyczne wyroby firmy Xypex zapewniają branży budownictwa oraz dążeniom do zrównoważonego rozwoju środowiska.

Zmniejszenie ilości materiałów i nakładów robocizny

Produkty krystalizacji Xypex do hydroizolacji  można stosować jako domieszkę do betonu, co eliminuje konieczność układania membran i powłok , a to znacznie zmniejsza koszty i wymogi materiałowe.Recykling betonu

Beton hydroizolowany produktami krystalizującymi firmy Xypex (do aplikacji powierzchniowej, suchymi posypkami lub domieszkami) w pełni nadaje się do recyklingu, natomiast betonu z przyklejoną membraną nie można poddawać recyklingowi.Trwałe rozwiązanie

W przeciwieństwie do membran oraz innych powłok  materiałów krystalizujących Xypex do hydroizolacji nie można uszkodzić mechanicznie w trakcie nakładania i nie tracą one swoich właściwości z upływem czasu.

Lotne związki organiczne

Xypex nie zawiera lotnych związków organicznych. W porównaniu do membran nakładanych w stanie płynnym, zawierających znaczne ilości tych związków, daje mu to nad nimi przewagę.Zmniejszenie emisji CO2

Z uwagi na to, że produkcja cementu łączy się ze znaczną emisją CO2 do atmosfery kluczowe znaczenie ma znalezienie sposobów zmniejszenia zużycia cementu. Zastosowanie popiołów lotnych oraz żużla w mieszance betonowej cieszy się dużą popularnością. Domieszka  Xypex Admix C-500 stanowi skuteczny produkt do hydroizolacji  betonu z cementem o wysokiej zawartości popiołu lotnego i żużla. Umożliwia to stosowanie składów mieszanek betonowych wysoce zamiennych.

  • DYSTRYBUTOR

    Adam Durka

    KRYSTAL – BET Sp. z o.o.
    Tel: +48 502 771 183
    E-mail
  • Rejestracja na E-News
Scroll to top