Betooni veekindlus kristalliseerumise abil™ Betooni veekindlus kristalliseerumise abil™ Xypex Chemical Corporationi läbimurdeline kristalliseerumistehnoloogia Crystalline on olnud rohkem kui 40 aasta jooksul kogu maailma betoonikasutajate käsutuses.
Linnamäe hüdroelektrijaam onEesti võimsaim,mis alustas esmakordselt töödjuba1924. aastal.Elektrijaama paisu allavoolunõlva betoon oli kahjustunud ja vajas taastamist.Paisu tehniliseseisukorra parandamiseks eemaldati allavoolunõlva lagunenud betoon ja taastatipaisu pind uuearmeeritud betooni abil. Uue betooni veepidavuse ja vastupidavuse tõstmiseks kasutati Xypex AdmixC-1000 NF betoonilisandit.
Siit leiate vastused levinud küsimustele Xypexi kohta, sh teavet paigalduse, toodete, kristallatsioonitehnoloogia ja paljude teiste teemade kohta.
Betooni hüdroisolatsiooniks ja kaitseks mõeldud Xypexi kristallatsioonil põhinevad lahendused erinevad oluliselt teistest membraanlahendustest.
Ei. Kuna Xypex ei sisalda endas lenduvaid orgaanilisi ühendeid (VOC), saab seda ohutult kasutada suletud keskkonnas. Xypex sobib kasutamiseks joogivett või toiduaineid sisaldavates konstruktsioonides olles paljude tervishoiu- ja veeametite poolt üle maailma heaks kiidetud. Mõned tunnustajatest on:
Jah. Xypexil on olemas remondisüsteem, mis kasutab unikaalset kristallatsioonitehnoloogiat, et sulgeda lekkivaid pragusid ja vuuke ning parandada muid konstruktiivseid defekte. Deformatsioonivuukide ja liikuvate pragude puhul soovitame kasutada elastseid tihendussüsteeme.
Jah. Kuna Xypexi toimivus ei sõltu nakkest betoonpinnaga vaid temast saab betooni lahutamatu osa, peab see vastu äärmiselt kõrgele positiivsele- ja negatiivsele hüdrostaatilisele survele. Sõltumatud laborikatsed vastavalt USA armee insenerkorpuse standardile CRD C-48 "Betooni läbilaskvus" näitasid, et Xypexiga töödeldud betoon talus kuni 123,4 m veesambale vastavat survet (1,2 MPa) mis oli katseseadme piiriks.
Erinevalt enamikest teistest süsteemidest saab Xypexist betoonmaatriksi püsiv osa. Selle ainulaadne dendriitne kristalne struktuur ei halvene aja jooksul ning kristalliseerumisprotsess taasaktiveerub vee olemasolu korral.
Vastavalt standardile ASTM C 267 "Müürisegude keemiline vastupidavus" tehtud sõltumatutele testidele ei mõjuta Xypexiga töödeldud betooni suur hulk agressiivseid kemikaale nagu nõrgad happed, lahustid, kloriidid ja söövitavad ained. Kuna Xypex on pH-spetsiifiline (mitte kemikaalispetsiifiline), siis kaitseb ta betooni pideva kontakti korral kemikaalidele pH vahemikus 3,0-11,0 ja aeg-ajalise kontakti korral pH vahemikule 2,0-12,0.
Tüüpilised Xypexi kasutuskohad on reservuaarid, reo- ja veepuhastusmahutid, avariimahutid, tunnelid, maa-alused hoidlad, kaevud, betoontorud, vundamendid, basseinid, parkimisehitised ja maa-alused ehitised.
Xypexi kristallatsioonitehnoloogia on saadaval kolmel kujul:
Xypexist saab betooni lahutamatu osa. Võrdluseks, teiste traditsiooniliste veetõkkelahenduste toimivus sõltub ainult nende toimest betoonpinnal. Nende toime tõhusus võib halveneda tänu keskkonnamõjudele, hüdrostaatilisele survele, läbitorgetele, lagunemisele, keemilisele erosioonile ja tagasitäite tegemisele. Xypex on välja töötatud just selliste probleemide kõrvaldamiseks. Xypexi tööpõhimõte seisneb betooni loomulikel omadustel - kivinenud betoon on poorne ja keemiliselt aktiivne materjal. Niiskuse olemasolul reageerivad Xypexi kemikaalid tsemendi hüdraatumisel tekkinud kõrvalsaadustega, moodustades poorides ja kapillaarides mittelahustuva kristallstruktuuri. Nii muudab Xypex betooni seestpoolt läbimatuks veele ja teistele vedelikele (olenemata nende suunast), välistab tavapäraste veetõkkelahendustega kaasnevad probleemid ja parandab selle käigus betoonkonstruktsioonide kvaliteeti ja vastupidavust.